mgr Anna Wójcicka, tel. 0502 313-413   
Menu główne
:: Strona główna
:: Wpływ urządzenia
:: Terapia masażem
:: Budowa urządzenia
:: Główne cechy
:: Prezentacja video
:: Kontakt

Polecamy:
:: Miód
:: Ecoflow - Bioflow
:: Body Detox
:: Zdrowe produkty z aloesu
:: Olej lniany zimno tłoczony

Terapia Nuga best

EFEKT NUGA BEST

TERAPIA PODCZERWIENIĄ I MASAŻ

Terapia masażem jest powszechnie znana i ma korzystny wpływ na cały organizm. Masaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, redukuje napięcie, stres, bezsenność, ułatwia krążenie krwi i limfy, przyczynia się do dotlenienia komórek, zmniejsza ból i przynosi wiele innych pozytywnych efektów.


Ponieważ następuje proces oczyszczenia z toksyn, po masażu mogą wystąpić różne symptomy regeneracji organizmu. Są one uzależnione od ogólnego stanu zdrowia, leków przyjmowanych obecnie lub w przeszłości, diety, aktywności fizycznej, poziomu stresu itp. W każdym przypadku ważne jest, aby wypłukać toksyny z organizmu przez picie dobrej jakości wody. Należy też kontynuować serię masaży, aby przyspieszyć proces poprawy zdrowia i wyeliminować odczuwany dyskomfort. Symptomy powinny ustąpić po 1, 2, maksymalnie 6 dniach. Warto przetrwać chwilowe niedogodności, aby przywrócić właściwe funkcjonowanie organizmu. Można to porównać do wykonywanych ćwiczeń fizycznych, po których czuje się ból w mięśniach, ale efektem końcowym jest kondycja fizyczna i dobre samopoczucie.

 

ZNACZENIE KRĘGOSŁUPA

Ośrodkowy układ nerwowy koordynuje pracę całego organizmu. Składa się z mózgowia i rdzenia kręgowego, z którego wychodzą nerwy do mięśni i organów w ciele. Wiele chorób ma swoją przyczynę w zwyrodnieniu kręgosłupa, gdyż kręgi i wylewające się jądra z dysków uciskają na nerwy odpowiadające za przekazywanie informacji do danego narządu. Nawet tak mały ucisk na nerw, jak ziarnko piasku, powoduje że praca narządu jest obniżona o 40%. Masaż rozciąga kręgi i ustawia je na właściwym miejscu, uwalniając tym samym zablokowane nerwy.

NEFRYT

Nefryt jest kamieniem półszlachetnym, znanym jako naturalny przewodnik promieni podczerwonych długich. Oddziaływanie podgrzanego nefrytu sprzyja samoregeneracji organizmu i uruchomieniu w nim naturalnych mechanizmów obronnych.

 

PROMIENIE PODCZERWONE

Promieniowanie podczerwone jest częścią niewidzialnego spektrum światła słonecznego. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne, umiejscowione w widmie pomiędzy światłem widzialnym a mikrofalami.


Promieniowanie podczerwone możemy odczuć w postaci ciepła. W urządzeniu NUGA BEST wykorzystane są promienie podczerwone, emitowane przez rozgrzany nefryt oraz ceramikę turmalinową. Długość ich fali zawiera się pomiędzy 3 a 15 mikrometrów. Jest to wąskie spektrum fal długich, bezpieczne dla ludzkiego organizmu, ponieważ ciało człowieka emituje promienie podczerwone w podobnym zakresie. Np. nasze dłonie wytwarzają energię podczerwieni od 8 do 14 mikrometrów.


Fale z urządzenia NM - 5000 spotykają się z promieniami podczerwonymi emitowanymi przez ludzkie ciało, w wyniku czego następują rezonans, powodujący uwolnienie toksyn i złogów z organizmu. Na przykład, kiedy w komórkach gromadzą się w nadmiarze takie związki jak dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, ołów i inne, łączą się z molekułami wody i są uwięzione w komórce. Kiedy toksyny nagromadzą się, utrudniają ukrwienie komórek i powodują ich dysfunkcje. Ponieważ gromadzące się toksyny są często przyczyną wielu chorób, dlatego oczyszczenie od nich jest często równoznaczne z pozbyciem się choroby. Dlatego też podczerwień osiąga tak dobre rezultaty w walce z różnymi dolegliwościami.

 

Po zastosowaniu promieni podczerwonych woda w komórkach zaczyna wibrować i uwalnia nagromadzone toksyny. Wskazane jest podczas procesu oczyszczania pić czystą wodę (minimum 1,5l dziennie) ponieważ dzięki temu wypłukiwane są uwolnione toksyny.

Terapia podczerwienią we współczesnej medycynie jest stosowana od około trzydziestu lat i udowodniła swoje rezultaty w usunięciu różnych problemów zdrowotnych, między innymi: artretyzm, nadciśnienie, przerost prostaty, zawyżony poziom cholesterolu, migreny, bóle mięśni i stawów, nadwyrężone ścięgna, skurcze mięśni, bóle miesiączkowe, paraliż nerwów, hemoroidy, problemy z wypróżnianiem, cysty, egzemy, cellulit, wypryski na skórze, trądzik, astma, bronchit, zapalenie zatok, ból gardła, słabe krążenie (zimne stopy i dłonie), nadmierna potliwość, uwolnienie organizmu od głodu używki po rzuceniu nałogu (papierosy, narkotyki, kawa), regeneracja po zawale.

 

Terapia podczerwienią stała się bardzo popularna ponieważ poprawnie zastosowana nie powoduje skutków ubocznych i jest łatwa w zastosowaniu. Pozytywne rezultaty podczerwieni są wynikiem tego, że uwalnia ona naturalne zasoby organizmu do zwalczania chorób, udrażnia system nerwowy do lepszego przewodzenia, pobudza gruczoły do wydzielania hormonów, między innymi endorfin, które w naturalny sposób łagodzą ból.

UKŁAD NERWOWY

  Odcinek   Efekty i symptomy
1C Ukrwienie głowy, przysadka mózgowa, skóra głowy, kości twarzowe, mózg, ucho wewnętrzne, ucho środkowe, współczulny układ nerwowy Odcinek szyjny Bóle głowy, migreny, nerwice, bezsenność, nadciśnienie, neurastenia, amnezja, zawroty głowy, chroniczne zmęczenie
2C Oczy, nerwy wzrokowe, nerwy słuchowe, żyły, język, czoło Zapalenie zatok, alergie, infekcje ucha, wady wzroku, głuchota
3C Policzki, ucho zewnętrzne, kości twarzy, zęby
Nerwobóle, rwa, zapalenie nerwów, trądzik, egzema
4C Nos, usta, trąbka Eustachiusza w uchu Katar alergiczny, chroniczny katar, defekt słuchu, bóle gardła, powiększenie migdałów
5C Struny głosowe, gardło
Zapalenie krtani, bóle gardła
6C Mięśnie szyi, ramiona, migdały Bóle górnych ramion, zapalenie migdałów, błony żołądkowe, zapalenie krtani, chroniczny kaszel
7C Tarczyca, ramiona, łokcie
przeziębienia
1T Dłonie, kostki u stóp, dolne części rąk, palce, przełyk, oskrzela
Odcinek piersiowy Astma, kaszel, problemy przełykowe
2T Serce, arterie wieńcowe
Problemy związane z sercem
3T Płuca, opłucna, kanały oskrzelowe, klatka piersiowa Grypa, zapalenie opłucnej, bronchit, zapalenie płuc, przekrwienie
4T Woreczek żółciowy żółtaczka, półpasiec, opryszczka, liszaje
5T Wątroba, krążenie krwi gorączka, problemy z ciśnieniem, artretyzm
6T Żołądek Nadkwasota, problemy z trawieniem
7T Trzustka
Wrzody gastryczne
8T Śledziona
Brak odporności
9T Nerki, gruczoły hormonalne nadnercza Alergia, wysypki, problemy moczowe
10T Nerki Problemy nerkowe, chroniczne zmęczenie, arterioskleroza, problemy z pęcherzem
11T Nerki, moczowód
Trądzik, egzema
12T Jelita, krążenie limfy
Artretyzm, reumatyzm, niepłodność
1L Jelito grube Odcinek lędźwiowy Zatwardzenia, biegunki, kolki, przepuklina przewodu pokarmowego
2L Wyrostek, okolica brzucha, uda
Konwulsje, duszności
3L Organy płciowe, cewka moczowa, stawy kolanowe
Osłabienie, poronienia
4L Gruczoł prostaty, mięśnie tułowia i pośladkowe, nerw kulszowy
Rwa kulszowa, lumbago
5L Łydki, kolana, stopy Puchnące kolana, słabe kostki u stóp, słabe nogi, skurcze
Kość krzyżowa Biodra, stawy biodrowe Odcinek krzyżowy Problemy z kręgosłupem, kifoza
Kość ogonowa Odbyt Hemoroidy, swędzenie, ból kości ogonowej
2008 Copyright by Skarby Świata | Hosting: MIG hosting szablony